"Vedecký” test na základnej škole- Faith in Humanity Destroyed!

Autor: Miroslav Petruf | 10.5.2013 o 16:47 | (upravené 10.5.2013 o 19:42) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1245x

Pomedzi svoje články o prírode musím zaradiť aj jednu úvahu, ktorá sa síce týka evolúcie, ale hlavne si ju pýta moje rozhorčenie sa nad hroznou obmedzenosťou niektorých ľudí vo svete. Vidím tu veľa blogov o Kristovi, Bohu a iných podobných postavách- teraz je však načase spraviť poriadok.

Dievčatko, ktoré v štvrtej triede na základnej škole v Južnej Karolíne dostala A+ (alebo jednotku s hviezdičkou) za potvrdenie „úžasných“ „vedomostí“ vo „vedeckom“ teste, zmiatlo svoju rodinu. Je tam veľa úvodzoviek, ale tieto slová možno použiť leda tak zo žartu

Test sa zaoberal s dinosaurami. Ako vieme, tie žili niekoľko miliónov rokov dozadu, najnovší nález dinosaura z Ameriky sa predpokladá byť až 85 miliónov rokov starý.

Vieme však, že na konci Kriedy (zhruba 66 miliónov rokov dozadu) nastala katastrofa alebo zmena v podnebí, kvôli ktorej dinosaury a mnohé iné živočíchy vymreli. Neskôr, v Neogéne prichádzajú na rad opice a ľudoopy aby sa od nich v štvrtohorách a presnejšie v Pleistocéne (1 700 000 až 10 000 rokov dozadu) oddelil Homo habilis. (1)

test

V teste dievčatko tvrdí, že dinosaury nežili milióny rokov dozadu, že Zem nie je stará miliardy rokov a udáva aj deň kedy istý Boh dinosaury stvoril. Nonsens pokračuje a to „správnou“ odpoveďou na otázku, či dinosaury a ľudia žili spoločne- áno!

Preboha, mozog ma zabolel, hlava sa mi zakrútila a neveril som vlastným očiam, toto nemôže byť pravda. Bohužiaľ, tento test bol potvrdený a vskutku reálny je.

Ľudia a zvieratá, podľa učiteľa/učiteľky tejto školy, ktorá vedu u nich učila, jedli spočiatku len rastliny.

test

Čítanie druhej strany testu vzdelaného a realistického človeka bolí ešte viac. Komu musíme vždy dôverovať? Bohu ! ! ! ! Čo je kniha „histórie univerza?“ BIBLIA! ! ! Priemerná veľkosť dinosaurov bola: ako ovečka. Čo spôsobilo vznik fosílií? Obrovská potopa.

Bonus na konci testu je však najsilnejším úderom pod pás: Čo sa nabudúce spýtaš toho človeka, kto tvrdí, že Zem je miliardy (alebo milióny) rokov stará? Odpoveď: Bol si tam?

jezis a oveckaVážení čitatelia. Stereotyp hovorí „toto sa deje iba v Amerike,“ ale verte tomu, že určite existuje mnoho ľudí, čo tomuto alebo podobným somarinám veria aj v našich končinách.

Ja verím, že mnohým ľuďom náboženstvo a teda viera pomáha s prežívaním na planéte, že vysvetlenie udalostí je takto pre nich jednoduchšie a nemusia sa zamýšľať nad tým, čo ako funguje. Boh to tak chcel, tak to má byť; lucifer to pokazil, treba to napraviť. Takéto neuveriteľné nonsensy však neuveriteľne dlhé roky trápili ľudstvo a boli zámienkami na prenasledovania, vyvražďovania a nenávisť. Ja nehovorím, že dajme preč náboženstvo zo škôl, ale nenazývajme ho vedou. Nehovorím, že ľudia by nemali veriť, ak chcú, ale nech svojim nezmyslom neukracujme ostatných o úžasné, dych berúce skutočnosti, ktoré nám svet dáva. Nebráňme rozvoju kvôli strachu.

jezis na dinosauroviĽudia musia napredovať, lebo ničia planétu, na ktorej žijú a obmedzené vzdelanie tomu nepomôže- skôr naopak. Vzdelávať ľudí treba reálnymi vecami, aby svoje činy dokázali zhodnotiť a naučiť sa existovať a nechať existovať. Hlúpe povery a chamtivosť ľudí dovádzajú viaceré druhy zvierat a rastlín do záhuby. To má a aj bude mať neuveriteľný dopad aj na nás, ľudí a dostávame sa do stavu, kedy už nebude cesty späť. Nie, ten vlk nie je stelesnenie diabla. Nie, roh nosorožca vám nezlepší sexuálny život. Nie, tá včela za vami neletí preto, že vás chce zabiť. Vzdelanie je kľúčom a cirkev brzdila pokrok dlhé, dlhé stáročia. A teraz, i keď by si človek myslel, že nemá takú silu a nemá taký vplyv na vzdelanie sa nám zjaví takýto test. U niektorých ľudí sa stala viera posadnutosťou, drogou, chorobou! A to treba napraviť. Ak sa máme riadiť Bibliou ako históriou sveta, svet stráca zmysel. Hlúposti.

Nikto vám pravdaže vieru neberie, ale starajte sa o ňu vy so sebou, neobťažujte ňou iných, nebrzdite ňou ostatných, ktorí sa rozhodli venovať sa zmysluplnejším veciam a robiť svetu dobre reálne, nie čistými domnienkami a vierou v nadpozemské sily fiktívnych postáv . Robiť čo to dá, aby ste sa dostali do „neba“ nie je ničím iným, než chamtivosťou, nenásytnosťou, túžbou po tom byť odmenený a prežívať v posmrtnom živote ako kráľ . A to tuším patrí medzi vaše „hriechy“.

Nech sa páči, diskusia je otvorená, ale myslím si, že je potrebné toto riešiť, lebo náboženstvo sa dostáva do sféry, kde ho netreba, kde zavadzia.

Zdroje:

Test

(1) Čeman, R, "Živý svet- zvieratá" 2001

Obrázky:

Ježiš na velociraptorovi

Ježiš s dinosaurom v náručí

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?