Keď slovo "sexy" stráca význam

Autor: Miroslav Petruf | 2.9.2013 o 10:00 | (upravené 4.9.2013 o 20:46) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  2023x

Dnes si povieme o tom, čo sa zvieratám páči pri „pytačkách“ a bude to riadne špinavá záležitosť... Posúďte sami, ktoré zvieratá majú najbizarnejšie chúťky?

Všetci sa chceme našim najdrahším zapáčiť... teda, iba tej jednej osobe, pokiaľ nepodporujete bi- či polygamiu.  Ale čo keby sa vám vaša polovička začala predvádzať tak trochu inak, alebo by po vás chcela nevšedné veci?

dikobraz hrebenatýDikobrazy sú nám všetkým známe. Tieto hlodavce sú pokryté ostňami, čiže sa často neobjímajú. Aby im to nebolo ľúto, samičky sú rujné iba 8 až 12 hodín do roka. Nuž, ten čas treba využiť a nejde to len tak! Samec najprv samičku oňucháva, šúcha si svoj nos o jej nos, a ona mu po istom čase dá najavo, či môže pokračovať v druhom kole. Ak áno, samec sa vzdiali a samičku z diaľky kvalitne a bez šetrenia ociká. Dokážu to prakticky spraviť aj na vzdialenosť dvoch metrov. Ak samičke nie sú samcove feromóny pochuti, vykašle sa na neho a hľadá si iného partnera. No keď je spokojná, odhalí svoju veľmi dôležitú časť tela bez ostňov a potom, pravdaže, prichádza najdôležitejšia časť- styk. Dikobrazy však nie sú jediné zvieratá, ktoré majú radi zlatú sprchu.

 

žirafaAlebo zlatú studňu, aby som bol presný. Žirafy sú zvláštne stvorenia už na prvý pohľad- dlhý krk, ktorý nemá viac stavcov ako ten náš, alebo krk myšky, čierny jazyk a zvláštne praktiky pred pohlavným stykom. Samce žiráf nepoznajú morálku, ale promiskuitu áno. O mláďatá sa starať nemusia a samičky sú rujné prakticky celý rok, síce aj ony majú svoj estrálny cyklus. Tým pádom musí samec zistiť, kedy je pripravená na oplodnenie. K zisteniu mu pomôže tzv. flehmen response, ktorý zvieratám pomáha dostať vône do vomeronazálneho orgánu (síce žirafy nevyužívajú len vôňe)... ale čo je pre tento článok dôležité- vycerí zuby, vyplazí jazyk a šúcha sa o samičkine citlivé partie, aby stimuloval močenie. Samcovi sa moč dostane do úst, degustuje ju a tak zistí, či môže nastať párenie. Ak je fajn, tak sa ide na to.

 

to... Hrochy majú chúťky na tú substanciu, ktorá vychádza na druhej strane tela... vzadu. Aby si získali pozornosť samíc, začnú hučať a potom prichádza prekvapenie. Začnú kakať, a keďže sú tak veľké aké sú, dokážu toho vykakať veľa. Tu však tento vskutku „okúzľujúci“ akt nekončí, hroch použije svoj chvost ako vrtuľu a výkaly začne okolo seba rozhadzovať, až kým nespraví nepredstaviteľne veľký a smradľavý neporiadok. Samičkám sa páči ten, kto to umí nejvíc, ale samce sa na seba iba hnevajú. Po show prichádza na rad súboj, v ktorom sa dokonca snažia jeden druhému chvost odhryznúť. A naozaj nikto... nikto nechce prísť o svoj chvost.

trombidium grandissimumTrombidium grandissimum je, ako aj jeho latinský názov hovorí, jeden z najväčších roztočov. Žije v Indii a extrakt z jeho tela sa používa v medicíne... a dokonca zlepšuje chuť na sex, čiže tieto roztoče nazývajú aj indická viagra! Nuž o tom ďalej hovoriť nechcem, radšej o tom, ako tieto červené roztoče balia baby. Spermatofory (teda mix, ktorý obsahuje spermie a často výživné látky pre samičky) uložia na konároch, čo sa nazýva aj „záhrada lásky.“ Aby samičky ložisko spermií našli, pripravia akúsi hodvábnu čiaru. Ak spermatofory nájde samec, zničí ložisko a nahradí ho vlastným. Keď však spermatofory nájde samica, a je s nimi spokojná, sadne si na ne a oplodní sa nimi. Tieto slečny majú rady iné telesné látky.

dullaPoďme ale ďalej od všetkých tých vecí, ktoré sa vylučujú dole a pozrime sa na ťavy. Samce dromedárov sa tiež snažia v dobe párenia zbaliť čo najviac slečien a k tomu potrebujú veľa, veľa slín. Čím väčšia pena na pysku, tým väčšia šanca, že sa dievčatám zapáči. Dromedáre však majú ďalší recept ako si ich získať: nafukujú veľký ružový vačok, ktorý majú ukrytý v ústach. Nazýva sa dulla a vyzerá ako obrovský napuchnutý jazyk. Potom si ťavy sadnú a užívajú si pekné chvíle v sede- sú to jediné zvieratá s kopytami, ktoré sa pária v sede.

amazona albifronsAmazona albifrons, alebo amazoňan bieločelý je papagáj, ktorý pochádza z Nového Sveta. Tento druh je jeden z mála zvierat, ktorý sa so svojou polovičkou bozkáva. Je to všetko naozaj zlaté a patrí to k rituálu pred párením, ale, of course, aj tu nájdeme malý háčik. Pri „vášnivom“ bozkávaní sa samec natoľko vzruší, že sa samičke vygrcá do úst. Tak. Samička sa, na rozdiel od ľudských samičiek, neurazí, ale naopak poteší a párenie môže nastať.

 

 

Všetci sme nejakí, aj zvieratá majú svoje preferencie. Môžeme byť radi, že záchodové záležitosti vykonávame na záchode a nie v spálni. Ak vás ich správanie poburuje, skúste ukázať svoje romantické ja pred skupinkou hrochov... vysmejú vás.

 

Zdroje obrázkov:

1 2 3 4 5 6

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?