Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biblia vaša svätá, alebo Prečo tejto... knihe stále veríte? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Prečo všetci ateisti majú rovnaké nutkan
Prečo všetci ateistickí magori majú to isté nutkanie - presviedčať veriacich, že Boh neexistuje? Ak má niekto svoju pravdu a verí jej, tak nech ju žije. Veriaci zvyčajne nemajú potrebu hovoriť o ateistoch, akí sú hlúpi, keď neveria v Boha. To sa len ateisti domnievajú, že je to tak. Pretože podľa seba súdim teba. Veriaci o ateistoch zmýšľajú trochu inak. Už od čias Francúzskej revolúcie sa opakuje rovnaký scenár - každý chvíľu sa nájde nejaký mudrlant, ktorý "objavil Ameriku" a síce, že Boh neexistuje. A prvé čo ho napadne, že to začne trúbiť do sveta. A tí "hlúpi" kresťania nie a nie pochopiť tú geniálnu myšlienku. Takže milí ateista, ži si to svoje ateistické náboženstvo, ale ostatným daj láskavo so svojimi "múdrosťami" pokoj. Pravdu svojej životnej filozofie totiž najlepšie obhájiš svojimi skutkami, a nie mlátením prázdnej slamy vycucanej z komunistických učebníc.
53/200
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Pravdu životnej filozofie

najlepšie obhájiš skutkami ...
.
Nuž áno. 60 000 židov na Slovensku okradnutých a potom poslaných na smrť aby sa nikto z nich nemohol vrátiť. Koľkože to je na Slovensku veriacich? A čo urobili? Teda, okrem toho, že arizovali?
 

A hlásiš sa k miliónom obetí ateistov?

Ok. Uplatňuješ na iných princíp kolektívnej viny. Tak ho aj aj budem uplatňovať na teba. Koľko mŕtvych majú ateisti za sebou? Začalo sa to jatkami počas Francúzskej revolúcie, pokračovalo miliónmi zabitých v Rusku a 4 miliónmi mŕtvych na Ukrajine, čo umreli hladom. V 50. a 60 .rokoch to bolo najmenej 10 miliónov mŕtvych v Číne a a v 70.rokoch niekoľko miliónov v Kambodži. Ako s tým dokážeš žiť, že prvé, čo ateistov, keď sa dostanú k moci, napadne, že zmenia "myslenie" ľudí za každú cenu? Ako vnímaš to, že pre ateistických vodcov tisíce či milióny mŕtvych sú len púhou štatistikou (ako povedal súdruh Stalin)?
A nehovor mi prosím, že ti si iný ateista ako Lenin, Stalin, Gottwald, Mao-Ce-Tung či Pol Pot. Pretože myslenie máš úplne rovnaké ako oni. Jediné, čo ti chýba, je moc.
 

Ak si sa Ty alebo niekto z Tvojej

rodiny podieľal na okrádaní židov, potom je načase, aby si túto beštialitu konečne napravil. Najlepšie bude rozpredať všetok movitý a nemovitý majetok a poukázať na účet účtu na to určeného. Mňa a moju rodinu láskavo do toho neťahaj. Ja a moja rodina s týmto nič nemáme a preto necítime žiadnu vinu.
 

 

Joj koľko demagógie v jednom príspevku:)

a)ateisti nebojujú proti bohom,nakoľko nemôžu predsa bojovať proti niečomu čo neexistuje

b)ateisti bojujú za svoju slobodu,nakoľko práve veriaci sa snažia presadzovať svoj svetonázor v rámci celej spoločnosti....čiže,ak to aj nazveme bojom, tak len voči šíriteľom nesprávneho svetonázoru a len v rovine argumentačnej...

Práve veriaci sa snažia prispôsobiť okolie v rámci svojho svetonázoru,bez možnosti voľby...
Práve veriaci by najradšej videli zakomponované desatoro i v ústave SR...
Práve veriaci zaviedli do škôl vyučovanie ničím podloženého svetonázoru a miešajú sa do spoločenskopolitických otázok...

Čiže...otázka agresora a obete je jasná...

c) je psou povinnosťou toho kto presadzuje nejaký svetonázor obhájiť si ho argumentačne a dôkazovo a nie presúvať rovinu dokazovania na ateistov v rámci negácie tvrdenia

d)Títo bojovníci za svoju vieru by skákali 2 metre vysoko ak by mali dat to čo žiadajú od ateistov vyznavačom islamu...iste by sa im nepáčilo keby prezident alebo premiér pobehovali s koberčekmi...

Ergo záverom....to že Boh neexistuje, je a bude platným statusom,kým minimálne nevystúpi na zasadnutí NRSR...potom bude možné o nejakej mimozemskej entite diskusia relevantná....

Čiže hor sa na kolená veriaci a taká drobnosť ako zastavenie sa na pár slov v parlamente,by nemalo byť pre Boha problémom...či hej?:)
 

 

Joj koľko demagógie v jednom príspevku:)

a) Ako vieš, že neexistuje? Nevieš potom nič.
b) rovnako ateisti presadzujú svoje liberálne zákony a svetonázory. Nestavaj ich do zástancov slobody, to sa musím smiať. To je veľmi individuálne.
c)s tým súhlasím (rovnaká povinnosť pre ateistov a aj kresťanov)
d)S islamom je to trošku komplikovanejšie a na inú debatu.

Ergo záverom: Boh EXISTUJE ( pre mňa), existoval a bude existovať. Mudrovať o tom, že nie sú dôkazy je obľúbený argument ateistov. Poviem ti jedno, pán Ježiš robil zázraky priamo pred očami ľudí a tí aj tak neuverili. Takže načo ti je nejaký dôkaz, keď aj tak neveríš a nechceš veriť? A silne pochybujem, že by si uveril aj keby si ho videl v národnej rade :-)
 

 

To mala byť tá argumentácia?:))
"a) Ako vieš, že neexistuje? Nevieš potom nič."
Nevidel som ho,nepočul som ho,neochutnal,nenahmatal a ani neovonal.....čiže na základe základných zmyslov podľa ktorých spoznávame všetko vôkol seba môžem hodnotiť že neexistuje...ty máš inú skúsenosť?:)
Len nenamietaj že existujú matérie,ktoré nedokážeme svojimi zmyslami zaregistrovať...iste existujú a sú preukázatelné,niektoré cez prístroje a niektoré na základe pozorovania súvisiacich matérií,dejov a logických záverov...
Ani jedno z toho, nie ste vy pri dokazovaní existencie Boha preukázať...
Môžem proti vám postaviť hocakú entitu i vymyslenú a pri vašej argumentácii nebudete schopný preukázať ani vyvrátiť....ale aby sme nešli do extrémov môžeš vyvrátit v rámci tvojej logiky stvoriteľa všetkého ZEUSA..
Taktiež ti nezožerem že ide o toho istého boha,nakolko sú to veľmi odlišné príbehy i požiadavky na veriacich..
Nie ateisti vám nebudú brániť ak sa rozhodnete i rok neholiť no vy by ste chceli aby vaše rozmary platili i pre ateistov...
"Zázraky" pred očami ľudí aj dokonca kamier vie robiť i David Coperfield:)
I Jánošík mal opasok ktorý mu dal tolko sily, že celý regiment pandúrov vyrúbal a to sa tradovalo niekolko pokolení:)
Čiže zo zázrakmi a svedkami opatrnejšie:)
Máš pravdu...neuveril by som i keby bol v NRSR,pretože z logického hladiska by už nešlo o vieru ale o fakt:)A tento fakt by bol o tom že existuje nejaká vyspelejšia entita....nie Boh:)Nie pán a vládca ale priateľ alebo nepriateľ:)
 

 

V skole sme mali matiku - dufam, ze si ju mal aj Ty. Vies zmyslami zaregistrovat cislo? Vies ho preukazat cez pristroje, na zaklade pozorovania suvisiacich materii, dejov a logickych zamerov? Hovorim o abstraktom cisle, nie o pocte konkretnych predmetov a bijekcii k inym predmetom.
Alebo snad neveris na take nezmysly ako su cisla?

Preco chces dokazat, ze je stvoritel vsetkeho Zeus? Da sa dokazat, ze existuje Boh a v tejto diskusii to uz bolo spominane. Akurat priamo sa dokaze len to, ze ten Boh je zosobnenie dobra. Teda nie, ze to nie je spagetove monstrum, ktore je zosobnenim dobra a je bohom. Ale pokial viem, tak Zeus nie je zosobnenim dobra, takze si najdi ten dokaz.

Ako som pisal nizsie, mame demokraciu a veriaci presadzujuci podobnu cestu musia mat 50+% na to, aby ateistov k niecomu prinutili. A ked tolko budu mat, tak snad uznas to, ze rozhodla vacsina ;-). Alebo je rozhodnutie vacsiny tolerovatelne, len ked je v tvoje prospech?

Aj k NRSR som nieco napisal.
 

 

tvoj priklad je velmi trefny. Cisla si toti rovnako ako Boha ludia sami vytvorili a dali im podobu aku maju.
 

 

veľmo dobre si to povedal:)dalo by sa povedať logický šach mat:)
 

 

Skor by som povedal, ze ide o zanedbanie vacsiny prispevku, ignoraciu dokazov a len vytiahnutie jedinej pre neho potrebnej myslienky - teda logicka rezignacia. Ved co, keby ten Boh nahodou existoval? To radsej odignorujeme a pripadne sa budeme tvarit, ze dokaz nikto nenapisal.
 

 

a) ateisti sa modlia, aby Boh nahodou neexistoval.

b) ak by veriaci nieco videli, co by to vadilo? Nemame snad demokraciu, aby si to mohli presadit, ked budu mat 50+%?
Myslis, ze podobny blog niekoho presvedci k zmene svetonazoru?

c) nie - argumentovat je rovnakou povinnostou krestana ako ateistu.

d) preco by niekto skakal? Mame demokraciu a tu ma kazdy krestan tolerovat. Ak by takeho prezidenta ludia zvolili, tak by tam bol aj s kobercekom.

A k zaveru - ak chces od Boha vystupenie v NRSR, tak to dokazuje a).
Rad by som videl, ako by si na skuske pri poziadavke na odvodenie Galerkinovej metody povedal, ze diskusia bude relevantna, az ked dokaz bude predneseny minimalne na zasadnuti NRSR. To by tiez nemal byt problem, nie?

Pre tych, ktori nemaju radi funkcionalnu analyzu: skuste si dokazat, ze existuje cislo, napriklad jedna. Skoncite asi podobne, ako pri dokaze Boha. A uci sa to. Nevystupime proti matematike?
 

Si dôkaz, že nadmiera rozumu škodí

Asi máš trochu vyššie IQ ako je bežný priemer, ale v tvojom prípade je to bohužiaľ na škodu. Všetkého priveľa totiž škodí - aj rozumu. Rozum je totiž (podobne ako voda a oheň) dobrý sluha, ale zlý pán. Jedna z najhorších vecí, ktoré sa človeku môžu stať, je tá, že sa rozum stane pánom. A potom začne vymýšľať geniálne a rozumovo logické veci - beztriednu spoločnosť na spôsob Marxa a Lenina, holokaust na zbavenie sa nepohodlných židov, eutanáziu pre starých a duševne chorých, multi kulti, homo sobáše a adopcie a množstvo ďalších somarín, ktoré sú rozumovo a logicky správne a zdôvodniteľné. Ale to, že je niečo logické, ešte neznamená, že to je správne.
Nikdy som nepočul ani nečítal článok ateistu, ktorý by pojednával o tom, čo danému človeku ateizmus prináša a ako mu v živote pomáha. Každý príspevok je len o tom istom - kritizovať a nadávať na druhú stranu - t.j. na vericiach. Veriaci dokáže dlhé hodiny hovoriť, čo mu viera a Boh prináša bez toho, aby čo i len spomenul slovko ateizmus. Ako dlho dokážu rozprávať ateisti o svojej "viere" bez toho, aby spomenuli Boha a veriacich? Veľmi rád by som si takýto príspevok od ateistu prečítal :-).
Jedna biblická múdrosť hovorí - najskôr si vyber brvno zo svojho vlastné oka a potom hľadaj smietku v oku svojho blížneho. Skús o tom trochu porozmýšľať. V ideálnom prípade napíš, ako ťa ateizmus osviežuje a NEpouži pritom slovíčka, viera, Boh, náboženstvo a pod. Jednoducho napíš pozitívne, a NIE negatívne koncipovaný príspevok. Pochybujem však, že si niečoho takého schopný.
 

 

Ak to zoberieme fakticky hned po antických mysliteľoch rozvíjali myšlienku komunizmu židia(napr. kibuce) a kresťania....
Stalin a Hitler vzišli z kresťanskej výchovy a dokonca Stalin študoval v pravoslávnom seminári v Tbilisi.
Ateistov je menej než 5% svetovej populácie a do 50 rokov 19 storočia v Európe by sme ich na prstoch rúk počítali....čiže prečo všetko zlo zvaluješ na túto takmer neviditeľnú časť obyvateľstva?:)
Kým veriaci hovoria o láske Boha,je všetko v poriadku,no zväčša sa to hned zmení na požiadavky a vôlu Boha a pána.
Ergo...pána zastúpeného RKC na Zemi a je potom ťažko rozoznať čo je vôla Pána a vôla mocenskej skupiny zvanej RKC....teda problém to rozlíšiť majú veriaci...ateistom je to jasné:)
Ateizmus ti prináša poznanie vecí tak ako sú....nie je žiaden pokúšajúci Diabol ale ľudská prirodzenosť...
Iste samotné rácio nie je dobré v kompexnosti človeka má byť i empatia a altruizmus,no žiaden pán Boh....ktorý niečo chce a napriek tomu že sa hovorí že je všemocný prácu zan musia vykonať ludia:)
Pozitívne nájdeš v ideách ...skús si pozrieť rôzne koncepty spoločností v ktorých síce nemusíš milovať každého ale s každým môžeš tvoriť spoločnosť,kde nebude boj o prežitie:)
 

Presne ako som predpokladal

Ak chceš vyjadriť ateizmus, tak to dokážeš len negovaním slov Boh, viera a pod. Nehovor o kresťanoch a tom, čo robia zle. Hovori len o svojom presvedčení a nepoužívaj slovíčka Boh, viera, kresťania, Cirkev a pod. Aspoň polovica tvojho príspevku ich totiž obsahuje. Pretože potom to vyzerá, že ateizmus tiež nedokáže existovať bez Boha, presnejšie bez negácie Boha. Skús to na druhý pokus bez týchto pomôcok :-).
Keď kresťania hovoria o SVOJEJ viere či presvedčení, tiež si na pomoc neberú ateistický slovník...
K tej ľudskej prirodzenosti - ak má niekto sklony k sadizmu, pedofílie alebo ho vzrušuje podpaľačstvo, tak je to jeho prirodzenosť a všetci by to mali rešpektovať. Či?
A k tomu Hitlerovi a Stalinovi - nie je podstatné, aký bol za mlada, ale čím bol v dospelosti. Boli to bezbožníci obidvaja - jeden presvedčený ateista a druhý okultista, ktorého svetonázor bol založený na učení nemeckých ateistických filozofov.
 

 

Iste ateizmus ako svetonázor existuje len v súvislosti s teizmom....to je logické nie?:)
Cize ateista sa môže vyjadrovať len v debatách kde ja nastolený teizmus...iné debaty,ktoré neobsahujú teizmus vylučujú ateizmus t.j. v debatách bez teizmu sme demokrati,kapitalisti,socialisti atd.atd.:)
Sadizmus,pedofília,schizofrénia atd.atd nie sú dielom Diabla a nie je potrebná trepanácia -vyhánanie diabla ale liečba nakolko toto chovanie prirodzene z ľudského psyché.....
Iste...bezbožníci ak milóny veriacich v bojovom poli zabíjali iných veriacich či už mene rovnakého boha alebo rôznych....
Co by zmohol Hitler či Stalin ak by sa opierali len o hŕstku ateistov?:)
 

mily 53/200

mas to pomylene. ateistom je viera lahostajna. ateisti len reaguju na velke mnozstvo clankov-blogov /ako napriklad dnes "tri modliace sa deti"/ v ktorych sa pisatelia snazia zverejnovat svoje pocity. kludne mozu. ale tak isto mozu reagovat ateisti. hlavne ked aj oni nedobrovolne prispievaju na rkc s.r.o. takze ty a vy, kludne si piste svoje rozpravky. ale nerypte do nas, ked napiseme nieco aj my.
 
Hodnoť

Pri

citani tohto blogu a typickej "argumentacnej urovni" ateistikov z bright family a kontra reakcii z opacneho tabora mi napadlo len jedine, a to vypomoct si nazvom jednej z vynikajucich ceskych komedii: "Jen ho nechte, at se boji"...:)
 
Hodnoť

 

" zázraku uver len vtedy, ak sa ti zdá viac nepravdepodobná možnosť, že sa zázrak nestal."
Dovolim si Ta parafrazovat: Vysvetleniu (hocicoho) uver len vtedy, ak sa Ti zda pravdepodobnejsie ako ine vysvetlenie.
Co sa Ti teda zda pravdepodobnejsie, ze vznik a vyvoj vesmiru do dnesneho stavu umoznujuceho existenciu inteligentneho zivota je vysledekom neuveritelne dlhej serie stastnych nahod, alebo naplnenim zameru Stvoritela?
 

 

jednoznacne moznost A.
zrejeme budete chciet vediet preco. na zaklade pozorovani diani vo vesmire, ktore sa odsledovat daju, vytvorenim modelov, vdaka ktorym sa mohli spravit testy, je pravda blizsie k tomu tvrdeniu. bohuzial rovnako ako mavnutim palicky neotvorite dvere (iba kebyze ste profesional na triky a na tej palicku s dvermai mate spojene nejakou snurkou alebo co), nikto nemohol vytvorit zenu z rebra muza, atd.
a tak sice vela ludi spochybnuje ako mohlo vsetko vzniknut z nicoho, mozno sa spytat odkial pochadza ten stvoritel. kedze ani jedno z tychto veci nevieme este vysvetlit, da sa vysvetlit vela veci, ktore sa udiali po tom, ako sa z toho nicoho stalo nieco. stale sa vsak neda vysvetlit ako by ten stvoritel mohol stvorit hocico. preto je to blizsie k pravde, preto je to viac pravdepodobne.
 

 

Velka je Tvoja viera v neexistenciu Boha Stvoritela. Musim Ti vsak povedat, ze to mas „back to front“. Zacinas sice „na zaklade pozorovani diani vo vesmire“, ale potom veslujes k uplne inym veciam. Nuz na zaklade tychto „pozorovani diani“ vieme, ze veci sa nestavaju len tak – bez priciny. Teda zaciatok sa neda vysvetlit bez toho, ze by sme pripustili moznost niecoho vynimocneho – stvorenia. A kde je stvorenie, tam je aj Stvoritel.

Okrem toho, ja som pisal aj o vyvoji vesmiru a ak si tento predstavujes ako nekonecnu seriu stastnych nahod, tak nemas zmysel pre pravdepodobnosti a odporucam Ti nevkrocit do kasina. V skutocnosti vzdy, ked sa vyvoj mohol uberat smerom nepripustajucim vznik a vyvoj zivota, bola tam konstanta, ktora tomu zabranila.
http://konkol.blog.sme.sk/clan...
(Precitaj si stvrty odstavec odspodu.)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 249
 2. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 118
 3. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 96
 4. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 72
 5. Věra Tepličková: Nevyužitý potenciál sedí doma a zbytočný impotenciál kecá? 53
 6. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 40
 7. Leonard Malacký: Dnes som sa otestoval 37
 8. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 34
 9. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 32
 10. Rudolf Pado: Holý je nahý 28

Rebríčky článkov


 1. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 2. Richard Gajarský: Vakcinácia po slovensky.
 3. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 4. Denis Jacko: V Prahe
 5. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 6. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 7. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 8. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 9. Veronika Svabyova: Poézia
 10. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"


Už ste čítali?